Wszyscy patrzą na zachód. Niemcy stali się dla nas naturalnym, największym partnerem handlowym. Nie chodzi tylko o sąsiedztwo, bliskość. To wielka i stabilna gospodarka. 65% Niemców ma dostęp do internetu. Blisko 55% z nich kupuje przez internet i to kupuje świadomie, bez obaw sięgając także po oferty zagranicznych e-shopów. Prognozy na 2019 są jasne: ​​e-commerce w Niemczech wzrośnie w tym roku o 10,5 proc., Na koniec 2019 roku sektor będzie wart 71,94 mld euro.

Rób to mądrze

Sprzedaży na rynku niemieckim nie można prowadzić lekceważąco. Po drugiej stronie czekają dobrze zorientowani klienci, znający swoje prawa, bardzo wymagający konsumenci. Niemiecki klient to smartshoper. Ty też musisz sprzedawać “smart”…

By być smart – trzeba wiedzieć. Nasze specjalistki od niemieckiego rynku trzymają rękę na pulsie, znają wszystkie nowości, zanim większość sprzedawców dowie się o nich z polskich mediów. W Gepardzie reagujemy szybko na wszelkie zmiany, z nami będziesz zawsze na bieżąco. Przykładem może być TAX CERTIFICATE. Bez niego nie możesz sprzedawać na niemieckim Amazonie lub ebay. Wiedziałeś o tym? No właśnie…Klienci Geparda już dawno przygotowali się na taką ewentualność. Szybkość reagowania (jak to u Geparda) jest tu kluczowa. Amazon i ebay wymagają od niedawna German Tax Certificate. By go otrzymać, należy być zarejestrowanym podatnikiem w Niemczech oraz posiadać tzw. Steuernummer (UWAGA: to nie to samo co numer VAT/NIP). Bez obaw. Skontaktuj się z nami, wszystkie te sprawy załatwiamy.

Ale to nie wszystko

  • zajmujemy się wszystkim formalnościami w zakresie założenia VAT, kontaktujemy się z urzędem
  • współpracujemy z niemieckim biurem rachunkowym
  • prowadzimy obsługę e-mail i call center w języku niemieckim – dbamy o wszelką komunikację z niemieckimi klientami
  • poprawimy Twoje konto na Amazonie i ebay, by sprzedaż w końcu ruszyła, włącznie z tłumaczeniem i wystawianiem aukcji (audytem starszej oferty)
  • w końcu szybko, tanio i bezpiecznie wyślemy twoje paczki do niemieckich klientów (przyjmiemy ewentualne zwroty).

A co z tymi opakowaniami?

Niemcy wprowadzają nowe przepisy jeśli chodzi o odpady. Może już obiła się wam o uszy nazwa VerpackG ? Jeśli sprzedajesz na rynku niemieckim produkty w opakowaniach, musisz zarejestrować się w nowo utworzonym krajowym rejestrze o wdzięcznej nazwie LUCID. Wszystko to reguluje świeża jeszcze ustawa VerpackG, o której przyjdzie tu jeszcze napisać, bo to poważniejsza sprawa. Nie ma tu znaczenia czy jesteś dużą firmą, czy masz po prostu prywatne konto na Amazonie. Sprzedajesz – zarabiasz – musisz się zarejestrować. To również rozwiążemy dla ciebie, by ominąć wszystkie przyszłe nieprzyjemności związane ze skrupulatnością niemieckich urzędów…

Jesteśmy tu, by rozwiązywać trudności

Agnieszka Mularczyk, która w Gepardzie odpowiada za obsługę niemieckiego rynku, zwraca uwagę na barierę językową, jako jeden z głównych problemów. I dodaje: niemieccy klienci są bardzo wymagający i niecierpliwi. Trzeba podchodzić do nich w indywidualny sposób i okazać im dużo cierpliwości…

Klientów mogą przerażać te wszystkie formalności, żeby wspomnieć przynajmniej składanie deklaracji miesięcznych oraz rocznych. Biuro, z którym współpracujemy, zajmuje się dla nas tymi sprawami. Jesteśmy w stałym kontakcie z niemieckimi przewoźnikami, klient nieznający języka niemieckiego ma problem ze złożeniem interwencji – zauważa Aleksandra Wildenhain, dla której w Gepardzie takie sytuacje to chleb powszedni.

Agnieszka i Aleksandra podkreślają jeszcze jeden ważny aspekt:

Należy pamiętać, że mniej doświadczeni sprzedawcy mogą w szybkim czasie zablokować swoje konta na ebay, czy Amazon. Te platformy mają swoje ścisłe reguły, których przestrzeganie jest kluczowe.

Ale właśnie po to dla was w Gepardzie jesteśmy…