Co musisz zrobić, żeby być mocnym graczem na Amazon?

I jak na każdym z etapów możemy pomóc…

Masz genialny produkt? Wcale nie musisz. Wystarczy, by ten produkt był po prostu dobry. Nie zmieni oblicza marketingu, nie jest sezonową modą, raczej nie będą się z nim fotografowali influencerzy, ale za to jest to przedmiot w dobrej cenie i jakości, który chętnie kupią ludzie, także poza granicami naszego kraju?

Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi TAK, to czas wypłynąć na szerokie wody i wejść z nim na Amazon.

Dobrze przygotuj content

Sprzedawanie w Internecie ma to do siebie, że nie masz szansy na taką samą interakcję z klientem, jak w realu. Materiały marketingowe muszą być na najwyższym poziomie. Bez tego nie jesteśmy w stanie stworzyć pięknych szablonów i wystawić atrakcyjnych wizualnie aukcji. Zdjęcia, grafiki (np. z dokładnymi wymiarami), opisy (tłumaczenia opisów są po naszej stronie), odpowiednio dobrane słowa kluczowe, wizualizacje, zdjęcia aranżacyjne (kilka fotek na białym tle, to zdecydowanie za mało). Wszystko rzecz jasna dobrej jakości, świeże i atrakcyjne. W Gepardzie wystawiamy za ciebie aukcje na Amazon.de. Pamiętaj – nawet najbardziej trywialny i oczywisty produkt, klient kupuje oczami.

Regulamin Amazon na wyrywki

Wszystkie case study, pokazujące niesamowite sukcesy na Amazonie, pokazują dobitnie, że doskonała znajomość regulaminu to podstawa. Poznaj środowisko Amazon, bez wiedzy nie jesteś w stanie osiągać najlepszych wyników sprzedażowych. A zestaw zasad na Amazonie, wcale nie należy do najłatwiej przyswajalnych. Jesteśmy tu dla ciebie, by od pierwszych kroków wyjaśniać wszystkie zawiłości, przedstawiać zagrożenia, informować o nowościach. Sami uczymy się każdego dnia. O każdej porze dnia i nocy można nas egzaminować. Na Amazonie trzeba być przygotowanym zawsze, a niewiedza nie zwalnia od odpowiedzialności.

Kto pogalopuje z paczką?

Masz produkt, masz piękną prezentację tego produktu, ale kto go dostarczy do szczęśliwego klienta końcowego? Dlaczego nie skorzystać z punktu, który znajduje się na zachodniej granicy, w Zgorzelcu? Mowa o naszym magazynie, skąd nasi klienci wysyłają swoje paczki w ramach Amazon.de, eBay.de i innych kanałów sprzedażowych. Na Amazonie czas dostarczenia przesyłki jest niczym fetysz. 95% dostaw zawsze na czas, wskaźniki są nieubłagane: mogą nas wywindować lub pogrążyć. Jesteś gotowy by sprostać wyzwaniom logistycznym? My – jak najbardziej tak.

My nie bierzemy wolnego od Amazon, nie da się

Obsługa klienta na Amazon trwa non stop. 365 dni w roku. Dodatkowo w myśl zasady, że klient ma zawsze rację, bo to on, tak naprawdę tworzy Amazon i buduje jego popularność, tym samym także potencjalną popularność Twojego produktu i sukces Twojego biznesu. Obsługę w języku niemieckim na Amazon.de bierzemy na siebie. Poświęciliśmy cały dodatkowy wpis na naszym blogu, by wyjaśnić, jak kluczowy jest to aspekt w budowaniu swojej pozycji na Amazon. Dowiedz się więcej…

OBSŁUGA KLIENTA NA AMAZON

Po co mi rejestracja marki w ramach Amazon Brand Registry?

Szerzej pisaliśmy o tym TU. Warto zajrzeć, by poznać zalety programu, który swoim zasięgiem obejmuje, tylko sprzedawców, którzy zarejestrowali swoje marki. To nie tylko ochrona przed nieuczciwą konkurencją, ale także dodatkowe narzędzia sprzedażowe, które pozwolą wejść na zupełnie inny poziom w prezentowaniu i reklamowaniu produktów.

Co się liczy na Amazon, czyli droga do sukcesu sprzedażowego:

  • dobry produkt, który zarówno jeśli chodzi o jakość, jak i cenę, charakteryzuje się stałością – Amazon “lubi to”! Nie ma wahnięć i dodatkowych kombinacji. Amazon jest zadowolony, ponieważ ma stałą prowizję od naszej dobrej sprzedaży.
  • efektywny magazyn i sprawdzone rozwiązania logistyczne: wysyłki są robione w terminie. Przypominamy, że 95% dostaw zawsze musi być na czas, ale mierzymy jeszcze wyżej!
  • pojawia się mało zwrotów: bo towar jest dobrze opisany, przedstawiony, a jego jakość nie spada. W przypadku małych problemów obsługa klienta szybko i skutecznie gasi pożar, nie ma roszczeń od kupujących.
  • dochodzą wciąż dobre opinie, z których korzystają następni klienci. Otwiera się ścieżka do produktu BEST SELLER.

Można powiedzieć, że sukces w każdym wyżej wymienionym aspekcie, tylko sprzedaż nakręca. Amazon lubi i wspiera dużych sprzedawców, a więc kiedy twoja sprzedaż wzrasta, możesz być spokojny, że przetrwasz wszelkie zawirowania, związane z wyzwaniami ze strony wymagających klientów i samej platformy. Nikt nie mówi, że da się to osiągnąć bez determinacji i ciężkiej pracy. Ale w tym procesie, możesz mieć nas na pokładzie. Na każdym etapie, od początku do końca.