Co to takiego Seller-fulfilled Prime lub Prime durch Verkäufer? Poznajcie to rozwiązanie, by zwiększyć swoją sprzedaż na Amazon, przy jednoczesnym zachowaniu kontroli nad całym procesem logistycznym.

Znacie doskonale pojęcia FBM i FBA. Opisaliśmy je w poprzednim wpisie – zajrzyjcie! Dziś czas na poświęcenie więcej miejsca na Seller-fulfilled Prime lub (jak to pięknie brzmi) na niemieckim Amazonie – Prime durch Verkäufer.

Trzecia droga na Amazon: SFP/PDV

Nie musicie realizować się tylko w modelu FBM lub FBA na Amazon. Świetnym wyjściem może być Seller-fulfilled Prime. Sprzedawcy oferujący produkty sezonowe, zindywidualizowane, takie przy których jest wiele wariantów, a także produkty luksusowe z powodzeniem odnajdą się w SFP. To właściwie jedyny sposób na uzyskanie plakietki Prime Shipping, bez wysyłania zapasów do magazynów Amazon FBA. Zachowujesz kontrolę nad procesem logistycznym, ciesząc się wzrostem sprzedaży. Można znaleźć kilka powodów, dla których sprzedający nie chcą wysyłać towaru do magazynów Amazona. Zacząć trzeba byłoby pewnie od zmniejszenia wydatków na magazynowanie, specyfiki niektórych produktów, kończąc na preferowaniu innych lokalizacji dla towaru, niż akurat proponuje Amazon w regionie.

Jeśli zastanawialiście się nad wyborem odpowiedniej drogi na Amazon, dziś trafiliście w odpowiednie miejsce. Krytycy powiedzą, że SFP stawia przed sprzedającym nowe wymagania. Odpowiadamy: cały Amazon, od samego początku stawia wielkie wymagania milionom sprzedawców na całym świecie. I tym wymaganiom trzeba sprostać, by osiągnąć sukces.

Czy SFP to taka lepsza wersja FBM?

W praktyce wygląda to tak, jak przy FBM, choć tylko częściowo. Wy przygotowujecie przesyłkę, ale przekazujecie ją w ręce kuriera Amazon. Cały ten proces możecie powierzyć nam. W Gepard Logistic odbywa się to następująco: wpada zamówienie, pracownicy Geparda ściągają z regału wasz towar, na naszym magazynie w Zgorzelcu. Następnie przygotowują towar do wysyłki i przekazują kurierowi Amazon – w tym przypadku jest to niemieckie DPD.

Jakie wymagania trzeba spełnić, by realizować SFP?

Jeśli masz magazyn w Niemczech (to gwarantujemy), status sprzedawcy Professional, oraz sprzedajesz przynajmniej 5 produktów dziennie – śmiało możesz zgłosić się do Prime przez sprzedającego. Oczywiście, Amazon jest dla sprzedawców Prime wymagający, ale to już chyba nikogo nie zaskakuje. Aż 99% przesyłek musi dotrzeć do klienta na czas, przy minimalnym poziomie anulowania  zamówień (poniżej 1%). Wszystkim klientom, którzy wchodzą z nami we współpracę, powtarzamy: da się to osiągnąć. Dostawy realizowane są tylko i wyłącznie z firmami przewozowymi, które wskazał Amazon.

Okres próbny, czyli testowanie sprzedawcy przez Amazon

Niczego przed wami nie ukrywamy, jednocześnie mobilizując was do wytrwałej pracy i odważnego podejścia do sprawy. Żeby w pełni stać się sprzedawcą Prime, trzeba przejść na Amazonie okres próbny. Brzmi złowrogo, ale spokojnie. Z nami to nic trudnego.

W tym czasie musisz udowodnić, że spełniasz wymagania dotyczące doskonałości w obszarach Prime Shipping i Customer Satisfaction. W przypadku produktów wysyłanych w okresie próbnym, logo Prime nie jest wyświetlane. Po pomyślnym zakończeniu okresu próbnego sprzedający otrzymają zezwolenie na Prime, a logo będzie widoczne dla kupujących na Amazon.

Aby zakończyć fazę testową, należy albo poprosić o codzienny odbiór od przewoźnika DPD, bądź też zarejestrować się w punkcie kurierskim DPD i wysłać co najmniej jedno zamówienie Prime ze 100% dostawą na czas. Oczywiście w tym względzie nasi klienci mogą na nas liczyć, nie tylko w okresie próbnym.

Prime durch Verkäufer – najczęściej zadawane pytania, żebyście wiedzieli z czym zmagamy się, dla lepszej sprzedaży naszych klientów

Do której godziny “zbieramy” zamówienia Prime?

Subskrybentom Amazon Prime, musisz zapewnić darmową i błyskawiczną dostawę zakupionego towaru – już na następny dzień (w przypadku niektórych opcji, nawet tego samego dnia). Jeśli zamówienie wpadnie do godziny 14.00, paczka musi wyjść, jeszcze tego samego dnia. Z nami możecie być pewni, że wasze towary Prime, zostaną przekazane niemieckiemu DPD jeszcze tego samego dnia, zazwyczaj między 14.30-15.00. Nigdzie nie musimy się śpieszyć, spokojnie czekamy na wszystkie zamówienia, by Wasze statystyki na Amazon były w jak najlepszym porządku.

Jak duża może być moja paczka Prime?

Maksymalne wymiary paczki SFP/PDV: najdłuższy bok 175 cm, a suma boków 2 x szerokość + 2 x wysokość + długość nie może przekraczać 300 cm, maksymalna waga to 31,5 kg.

Jak traktować klientów bez subskrypcji Prime?

Wszystkie te zamówienia powinny być traktowane jako zamówienia Prime. Klienci bez członkostwa Prime mają wybór pomiędzy wysyłką standardową oraz wysyłką Premium. Jeśli wybiorą wysyłkę standardową, kupujemy standardową etykietę wysyłkową dla Prime z magazynu sprzedawcy, w przypadku wysyłki Premium – etykietę wysyłkową Premium. Obydwie etykiety można nabyć odpłatnie w serwisie wysyłkowym Amazona. Etykiety powinny być wysłane tego samego dnia.

Czy musimy Prime wysyłać także w soboty?

Nie, macie obowiązek przekazać paczki do zakontraktowanego przewoźnika od poniedziałku do piątku.

Czy mogę zaoferować międzynarodową wysyłkę Prime z magazynu sprzedawcy? 

Zamówienia z Austrii są częścią programu Prime z magazynu sprzedawcy i muszą być wysyłane za pośrednictwem przewoźników Prime. Możecie również włączyć inne kraje do swojego szablonu wysyłek Prime .

Co się stanie, jeśli klient w tym samym czasie zamówił produkt Prime oraz nie Prime? 

Możecie wysłać obydwa produkty w jednej paczce i zakupić etykietę Prime dla tego zamówienia. Można też kupić etykietę Prime dla zamówienia Prime, a w przypadku zamówienia bez logo Prime, możecie wysłać towar z innym przewoźnikiem. My proponujemy DHL.

Co powinienem zrobić, jeśli nie mogę zakupić etykiety wysyłkowej za pośrednictwem serwisu? 

Jeśli występują jakiekolwiek problemy techniczne podczas zakupu etykiet, możecie zakupić własną etykietę DPD, DHL lub UPS a następnie manualnie potwierdzić wysyłkę w panelu sprzedawcy. Nasi wykwalifikowani pracownicy, zajmujący się rynkiem niemieckim, doskonale wiedzą jak reagować w sytuacjach kryzysowych. Tu cenna jest każda minuta.

Na co muszę uważać podczas świąt regionalnych? 

Jeśli święto dotyczy więcej niż 50% ludności Niemiec, Amazon dostosuje obiecany czas dostawy produktów Prime. Oznacza to, że klienci będą oczekiwali na wysyłkę zamówionego towaru, o jeden dzień dłużej, a wy będziecie mieli czas na realizację zamówienia po świętach. Jeśli święto regionalne dotyczy mniej niż 50% ludności Niemiec, Amazon nie zmieni obiecanego czasu dostawy. Należy wówczas skontaktować się z przewoźnikiem Prime i dowiedzieć się, czy odbiór towaru może nastąpić w danym dniu (robimy to dla naszych klientów). Jeśli nie, zalecamy wyłączenie Logo Prime w Seller Centrall, ponowną aktywację po święcie. Warto znać kalendarz świąt niemieckich, sprzedając na niemieckim Amazonie.

PODSUMOWUJĄC:

 • oferujemy Wam dostęp do naszego magazynu na granicy: w Zgorzelcu i Goerlitz
 • pomagamy zaadaptować się do metody Prime, włącznie z przejściem okresu próbnego
 • codziennie realizujemy Wasze wysyłki Prime, wraz z naszymi partnerami z niemieckiego DPD (DPD jest licencjonowanym dostawcą usług transportowych, który wykonuje zamówienia Prime za pośrednictwem sprzedawców w Niemczech).
 • zajmujemy się Waszym kontem na Amazonie, włącznie z obsługą klienta w języku niemieckim

JEŚLI CHCESZ:

 • uzyskać dostęp do dziesiątek milionów członków Amazon Prime w celu zwiększenia sprzedaży
 • wyeliminować opłaty za wysyłkę i obsługę FBA
 • zatrzymać rozproszenie swojego towaru, który nie zawsze będzie magazynowany przez Amazon w jednym punkcie
 • uniknąć długoterminowych opłat za przechowywanie zapasów w magazynie Amazon
 • uzyskać większą kontrolę nad zwrotami i odbiorem zwrotów
 • uzyskiwać większe zyski na dużych i ciężkich przedmiotach
 • sprzedawać niektóre produkty niekwalifikujące się do FBA

to jeszcze dziś skontaktuj się z nami i rozpocznij procedurę wdrażania Prime.