Naszym klientom załatwiamy go za darmo!

Ważna wiadomość dla sprzedających na niemieckim Amazonie lub eBay, także dla osób właśnie przygotowujących się do sprzedaży na tym wymagającym rynku.

W związku ze zmianami dotyczącymi niemieckich ustaw podatkowych, każdy sprzedawca powinien dostarczyć Amazonowi i eBay certyfikat podatkowy F22 (German tax certificate). Sprzedawcy, którzy nie dostarczą tego dokumentu do 01.10.2019 roku, nie będą mogli sprzedawać na Amazonie oraz prowadzić jakiejkolwiek innej sprzedaży internetowej do Niemiec.

Kiedy muszę zarejestrować się do VAT w Niemczech?

Aby ubiegać się o certyfikat podatkowy (F22) w Niemczech, powinni Państwo posiadać ważny numer identyfikacji podatkowej. Obowiązek rejestracji niemieckiego numeru podatkowego, następuje gdy (§ 22f UStG):

  • Wysyłają Państwo towary do odbiorców indywidualnych w Niemczech z innego kraju UE, do którego towary są najpierw dostarczane lub są w nim magazynowane. Dotyczy to łącznych obrotów w Niemczech rzędu 100 000 euro rocznie, we wszystkich kanałach sprzedaży
  • Sprzedaja Państwo towary magazynowane w Niemczech lub wysyłane z Niemiec
  • Wysyłają Państwo towary do niemieckich klientów z krajów poza Unią Europejską oraz są Państwo (bądź też przewoźnik w Państwa imieniu) importerem towarów.

Aby ubiegać się o zaświadczenie, potwierdzające rejestrację podatkową sprzedawcy, należy złożyć wniosek do odpowiedniego urzędu skarbowego w Niemczech. Dla wszystkich klientów Geparda sprzedających do Niemiec, zaświadczenie Bescheinigung F22 zdobędziemy za darmo!

Oczywiście służymy radą także w innych sprawach, dotyczących sprzedaży na rynku niemieckim. W czym Gepard może pomóc przy ekspansji do Niemiec? Napisaliśmy już o tym TU.

Agnieszka, zajmująca się rynkiem niemieckim, chętnie odpowie na wszystkie pytania.

info@gepardlogistic.com

(+48) 75 612 40 21

Z nami będziecie Państwo zawsze dobrze poinformowani o zbliżających się zmianach, oszczędzi to nie tylko czas, ale także nerwy i pieniądze.