Czechy? Czemu warto?

Bo blisko…

Bardzo często polscy przedsiębiorcy patrzą na zachód, nie na południe…a trzeba pamiętać, że Czechy są dla nas jednym z najważniejszych rynków eksportowych. Nie chodzi tylko o bliskość geograficzną, ale też kulturową. Przesyłki do Czech nie są drogie, ew. zwroty nie będą rujnujące dla sprzedawców. Polacy mogą zaoferować swoim sąsiadom tańsze produkty, także te, których jeszcze na rynku czeskim nie ma.

Bo to ciekawy rynek…

Rynek e-commerce w Czechach nie został zdominowany przez wielkich graczy (w tak dużym stopniu), wręcz odwrotnie – Czesi są mocarstwem mniejszych e-shopów. Już teraz mają ich ponad 40.000. To największa ilość w Europie, zważywszy na liczbę mieszkańców. Rośnie tu też udział zagranicznych klientów w przestrzeni e-commerce. Rodzi się szansa dla polskich sprzedawców, by do tego środowiska dołączyli i mogli z sukcesami się rozwijać.

Bo Czesi lubią kupować online…

Czesi przyzwyczaili się robić zakupy na odległość. W odróżnieniu od innych narodów sprzedaż wysyłkowa była w Czechosłowacji dostępna już w końcu lat 60-tych.

Czesi zawsze lubią sprawy rozwiązywać po swojemu. Upodobali sobie porównywarki cenowe. W badaniach wskazują na łatwość i szybkość w porównywaniu cen, jako główny czynnik zachęcający ich do zakupu on-line. A więc jeśli poszukujemy łatwych i sprawdzonych kanałów sprzedażowych to nie Aukro (czeskie Allegro), ale przede wszystkim Heureka.cz, największa i najpopularniejsza porównywarka (53% kupujących w ubiegłym roku korzystało z jej oferty), oraz konkurujące z nią zbozi.cz

Zdajemy sobie sprawę, że porównywarki cenowe w Czechach i ich optymalizacja, to nieznane terytorium dla polskich sprzedawców. Ale od tego jesteśmy my! Zanim wyślemy twoje paczki do Czech, wprowadzimy twój e-shop na czeski rynek!

Od czego zaczniemy?

– przede wszystkim przetłumaczymy ofertę twojego sklepu na  język czeski i zrobimy to dobrze. Czesi zwracają uwagę na językową poprawność, przyzwyczajeni są przecież do kupowania w czeskich sklepach internetowych.

– dobrze zoptymalizujemy twoją ofertę na porównywarkach, by produkty “parowały się”, a twoja oferta była konkurencyjna

– zadbamy o dobrą obsługę klienta – czeski chat i czeski call center to podstawa!

Podsumujmy: co GEPARD oferuje na rynku czeskim?

– tłumaczenia/przygotowanie oferty w j.czeskim

– wprowadzamy na porównywarki cenowe w Czechach

– dbamy o optymalizację na porównywarkach  – co w konsekwencji daje rosnącą sprzedaż

– szybko, tanio, niezawodnie – realizujemy przesyłki do czeskich klientów (włącznie z pobraniowymi przesyłkami, które w Czechach są najpopularniejsze)

– dysponujemy magazynem w Czechach i adresem na zwroty

– pomagamy przy sprawach biurokratycznych i fiskalnych (jeśli zajdzie

taka potrzeba) – rejestracja firmy/VAT czeski/konto bankowe itp.

– zapewniamy obsługę klienta – czeski chat na stronie sklepu/ czeski call center, prowadzony przez pracowników mówiących po czesku. Służymy wszelką pomocą przy kontaktach z czeską stroną.