Warto zapoznać się z najnowszymi wynikami badań Gemius “E-commerce w Polsce. Gemius dla e-Commerce Polska”. 200-stronicowy raport jest dostępny za darmo. Co z niego wynika?

Polacy kupują coraz więcej.

W 2019 jest to 62% internautów, w porównaniu z rokiem poprzednim zanotowano wzrost aż o 6%. Wciąż większym zaufaniem cieszą się rodzime e-shopy. Aż 60% internautów dokonuje zakupu w polskich sklepach, 26% zdecydowało się zaufać zagranicznym e-sklepom. Kieruje nami przede wszystkim możliwość zakupu w każdym momencie.

Seniorzy nauczyli się e-zakupów

Badanie pokazuje, że 1/4 klienteli e-commerce w Polsce to użytkownicy 50+ (wielu z nich pewnie poczułoby się urażonych określeniem “senior”, ale tak właśnie określono granicę podziału wiekowego). Zaufanie i wiedza jak kupować on-line wśród tej grupy zwiększa się z każdym rokiem, seniorzy notują skok o 14 punktów procentowych, w stosunku do roku 2018. Ciekawe, jak na te zmiany zareagują dostawcy sklepów internetowych i sami sprzedawcy. Dla tej kategorii wiekowej, projektowanie UX różni się przecież, w porównaniu z wymaganiami millienialsów.

Smartfon goni laptop

Najchętniej zakupów on-line dokonujemy na laptopie (74%).
Rośnie sprzedaż przez kanały mobilne – na smartfonach kupuje już 61% osób. Polacy cieszą się większym wyborem, niż w tradycyjnych sklepach. Zwracają uwagę, że kupowanie on-line stało się łatwiejsze, wygodniejsze i daje większą elastyczność.

Sprawdźcie szczegółowe dane, ściągając badanie Gemius “E-commerce w Polsce. Gemius dla e-Commerce Polska”. Znajdziecie je pod tym adresem:

https://www.gemius.pl/wszystkie-artykuly-aktualnosci/raport-e-commerce.html

Warto zapoznać się z najnowszymi trendami, poprawić swoje notowania na polskim rynku, by stworzyć sobie jeszcze lepszą pozycje do ekspansji na zagraniczne rynki.