Program ten chroni Twoją markę przed działaniem nieuczciwej konkurencji, ale także wspiera sprzedaż. A więc nie tylko większe bezpieczeństwo, ale też wyższa konwersja. To co sprzedawcy lubią najbardziej!

Amazon Brand Registry. Jesteśmy pewni, że gdzieś już słyszeliście tę nazwę. Co raz częściej przedsiębiorcy, marketingowcy, mniejsi i więksi sprzedawcy, dyskutują o zaletach tego rozwiązania na Amazon. Zastanawialiście się może nad sensem rejestrowania własnego znaku towarowego? A może to właśnie informacja o takim programie na Amazon, sprawiła, że zaczęliście na poważnie myśleć, o korzyściach z tego płynących? Jest ich wiele. W tym wpisie szerzej przedstawiamy Amazon Brand Registry.

Co to właściwie jest Amazon Brand Registry?

To program stworzony dla właścicieli marek produktowych (znaków towarowych), dzięki któremu mogą oni zarejestrować swoją markę na Amazon, w sposób akceptowany przez tę platformę. Ale to nie wszystko. Dzięki temu zyskujemy szereg narzędzi do ochrony i promowania naszej marki, włącznie z lepszą widocznością naszych ofert.

Do programu Amazon Brand Registry mogą przystąpić, tylko ci sprzedawcy, którzy zarejestrowali swój znak towarowy. Nie można do programu wprowadzić marki, która nie jest formalnie chroniona. WAŻNE: marki zarejestrowane w Urzędzie Patentowym RP, nie zostaną zakwalifikowane do programu Amazon Brand Registry. Dostąpią tego tylko marki zgłoszone do European Union Intellectual Property Office (EUIPO).

Rejestrujemy markę, a następnie zastrzegamy ją w Amazon, a konkretnie przedstawiamy numer rejestracji marki. Operacji dokonujemy z poziomu panelu Amazon Seller Central w języku angielskim lub niemieckim. Nasza rada: jeśli do konta głównego przypisane są inne konta np. dla pracowników firmy, warto rejestrację zainicjować z konta głównego, by nie wpaść w pułapkę późniejszych upoważnień do przeprowadzenia procedury.

Co zyskuję dzięki Amazon Brand Registry?

Dobre pytanie. Korzyści jest wiele, wybraliśmy dla Was te najważniejsze.

  • chronisz swoją markę, możesz w łatwy sposób zgłosić naruszenia i nieuczciwą konkurencję, a także filtrować potencjalne naruszenia po nazwie produktu, numerze produktu, adresie URL, czy nawet zdjęciach.
  • korzystasz z pomocy specjalnego zespołu Amazon, do walki naruszeniami prawa – czas oczekiwania na rozpatrzenie skargi to teraz zaledwie kilka godzin.
  • w końcu masz bezpośredni wpływ na stronę swojego produktu, jego tytuł, opis, zdjęcia prezentujące produkt – ci, którzy cierpieli z powodu ograniczeń, w końcu rozwiną skrzydła przy prezentowaniu swojego portfolio, będą też mogli korzystać z innego formatu reklam
  • pozostańmy przy kwestiach wizualnych: Amazon dla właścicieli marek udostępnia kolejny program – Enhanced Brand Content, gdzie można już naprawdę wiele zmienić w ofertach produktów, dodać filmy, grafiki, słowem podnieść atrakcyjność swojej oferty, na zupełnie inny poziom.
  • dzięki programowi Early Reviewer Amazon zachęci kupujących do wystawiania opinii na temat twoich produktów, w zamian oferując karty podarunkowe – im więcej (pozytywnych) opinii, tym lepiej
  • algorytm Amazon inaczej podchodzi do właścicieli marki przy “zdobywaniu” Buy Boxa – szczególnie, kiedy ten sam produkt proponuje więcej sprzedawców – cieszysz się po prostu większym zaufaniem platformy.

Wszystkie te czynniki mogą diametralnie zmienić Twoją sprzedaż na Amazonie. Większa sprzedaż to też większe wyzwania logistyczne. I tu pojawia się Gepard Logistic.

Co możemy dla Was zrobić?

Na koniec zawsze o to pytamy…

Jeśli mowa o rejestracji marki, chętnie przekierujemy Was do sprawdzonych kancelarii, z którymi współpracujemy. Poprzez uczestnictwo w programie Amazon Brand Registry, możecie znacząco poprawić swoją sprzedaż. Jesteśmy idealnym partnerem do realizacji modelu FBM – Fulfillment by Merchant. Z nami nie musisz zdawać się na łaskę i niełaskę Amazon. Możesz wziąć sprawy w swoje ręce i wysyłać swoje produkty z naszego magazynu w Zgorzelcu, usytuowanego na granicy z Niemcami. Z dumą zawsze podkreślamy, że realizujemy też wymagające, choć dające wiele satysfakcji, wysyłki Amazon Prime.

Jeśli obawiasz się, że przy FBM musisz zadbać również o obsługę klienta w języku obcym, trafiłeś w dobre miejsce. Prowadzimy pełną obsługę klienta w języku niemieckim. Zwroty, reklamacje, codzienny kontakt z klientami Amazon (czy eBay), nawet w weekendy i święta, tłumaczenia i wystawianie aukcji – wszystko to oferujemy w ramach naszych usług.

Zadbaj o swoją markę już dziś i razem z nami podbij Amazon.